Rode Kruislaan (N73): volgende fase van de werken start op maandag 3 augustus

Vanaf maandag 3 augustus hervat het Agentschap Wegen en Verkeer (AWV) de werken aan het kruispunt van de Rode Kruislaan (N73) met de Kloosterpoort. Deze werkzaamheden maken deel uit van de vernieuwing van de Rode Kruislaan en duren volgens de huidige planning tot midden september 2026. Daarna wordt het kruispunt opnieuw volledig opengesteld.

Verkeersmaatregelen van 3 augustus tot midden september

Fietsers en voetgangers

Fietsers en voetgangers kunnen de Rode Kruislaan oversteken aan het kruispunt met de Cobbestraat en via de fietstunnel aan de Oudestraat.

Gemotoriseerd verkeer

Tijdens de werken gelden volgende verkeersmaatregelen:

  • Doorgaand verkeer op de Rode Kruislaan blijft mogelijk via de rijstrook aan de zijde waar niet gewerkt wordt.
  • Er geldt een snelheidsbeperking in de werfzone.
  • De Kloosterpoort loopt dood tegen de Rode Kruislaan.
  • De Velkuilenstraat loopt dood tegen de Kloosterpoort.
  • De Velkuilenstraat wordt volledig éénrichtingsverkeer richting de Cosijnstraat.
  • Bree blijft bereikbaar via de Nieuwstadpoort en de Opitterpoort.
  • De Gruitroderkiezel blijft bereikbaar.
  • Kom je vanuit Peer, dan kan je enkel rechts afslaan naar de Gruitroderkiezel.
  • Vanuit de Gruitroderkiezel kan je enkel rechts de Rode Kruislaan oprijden richting Kinrooi.

De Lijn

De werken hebben ook gevolgen voor de dienstregeling van De Lijn. Controleer vóór je vertrek de routeplanner van De Lijn of raadpleeg de informatie aan de betrokken bushaltes.

We vragen alle weggebruikers om de tijdelijke signalisatie te respecteren en danken iedereen voor het begrip tijdens deze werkzaamheden.