Hills of Belgium | Margaux Liénard & Julien Biget - Double bill

Hills of Belgium is een duo van old-time muziek. Twee stemmen, een viool en een banjo, die liederen en melodieën herontdekken die aan de wortels van de Amerikaanse traditie liggen. Puur en onversierd dompelt het duo je direct onder in de Appalachen van het begin van de vorige eeuw. 


Hoewel het duo nog steeds inspiratie put uit de oudste bronnen (Uncle Dave Macon, Roscoe Holcomb, Burnett & Rutherford, ... ) worden ze ook geïnspireerd door huidige en innovatieve artiesten (Sam Amidon, Rhiannon Giddens, Joseph Decosimo, ... ).


In hun debuutalbum brengen Lorcan en Jérémie deze invloeden samen. Met verschillende nieuwe composities, de toevoeging van een kopersectie (Pauline Leblond, Alice Riberolles) en drums (Antoine Rotthier), brengt het duo old-time en brass met een Belgische twist, terwijl ze trouw blijven aan de pure Appalachen-traditie.


Van en door: Jérémie Fraboni (zang, banjo) | Lorcan Fahy (viool, zang) 


Margaux Liénard & Julien Biget verenigen twee verschillende muziekstijlen – een viola d’amore met een slide guitar, respectievelijk uit de folk en de blues – en creëren daarmee een volledig nieuw klankendecor. De ruwe Mississippi-songs vertonen plots een onverwachte frivole elegantie. Hun essentie is echter dezelfde gebleven: fragmenten uit het dagelijks leven, feestnummers, verloren liefdes en vreugde, de emoties van tijdloze melancholie.


Op hun nieuwe album ‘Sing sing’ slaan ze opnieuw nieuwe wegen in en ze zullen ons hier ook mee verrassen in De Zeepziederij. Nummers van onder andere Lead Belly en Blind Willie Johnson worden vermengd met melodieën uit folktradities, voortgebracht door de oneindige verbeelding van Margaux en Julien.


Bron: UiTinVlaanderen.be

Date
Prijs
€ 16,00
 

Basistarief: € 16,00
Student: € 13,00
Kassa: € 18,00

Organisator
Cultuurhuis De Zeepziederij
Leeftijd
0+
Contact
Adres
Malta 11 3960 Bree
e-mail
cultuur@bree.be
telefoon
089/84.85.65
Types
Concert